Writer's pictureЕтш

6. сајам ВИСОКОШКОЛСКИХ установа

У организацији Тима за каријерно вођење и саветовање ученика наше школе по шести пут је одржан Сајaм високошколских установа. Овом приликом нашим средњошколцима своје студијске програме, услове студирања, могућности студентске праксе, друге погодности и карактеристике  представила је 21 високошколска установа са територије Републике Србије. Уз факултете и високе школе које образују студенте у области економије, права и администрације, као и трговине, угоститељства и туризма, на Сајму су се представили и факултети других области рада. На сваком од штандова постављених у спортској сали наше школе, пожаревачки средњошколци су од представника факултета – професора и студената, добили подробне информације које ће им помоћи у избору будућих студија.

По речима директорке Сибинке Живановић, Сајам високошколских установа изузетна је основа за наставак сарадње током школске године коју чине посете ученика факултетима и високим школама, присуство радионицама и трибинама, учешће средњошколаца на такмичењима која организују факултети, али и обуке ученика за рад у савременим програмима какав је глобални дистрибутивни систем „Амадеус“.

Преузето са портала: https://recnaroda.co.rs/