11.11.2019.
Тренинг "Оснаживања младих девојака и жена за самостално доношење одлука, активно учешће у друштву и грађење каријере"

Тренинг "Оснаживања младих девојака и  жена за самостално доношење одлука, активно учешће у друштву и грађење каријере" у периоду од 28. 10. 2019. до 1. 11. 2019. године похађале су ученице неколико средњих школа из Пожаревца - Економско-трговинске школе, Пољопривредне школе са домом ученика, Политехничке школе и Медицинске школе. Предавачи на тренингу су били: Сања Новаковић - школски педагог, Валентина Миланов - наставник предузетништва и Маја Марић - "Urban Stream".

Тренинг је одржан у организацији креативно-забавне радионице "Urban Stream", а подржан од стране града, у оквиру  реализације локалног акционог плана за младе града Пожаревца.

Тренинг је обухватио три целине:

• обуку из социјалних вештина - увежбавање социјалних вештина асертивне комуникације, решавање конфликата, као и препознавање дискриминације;

• обуку из каријерног вођења и саветовања ученика - проучавање интересовања, способности, вештина, вредносног система, анализу средине и извора информација, упознавање са потребом израде ЦВ - ја приликом конкурисања за посао.

• обуку из предузетништва - упознавање са појмовима предузетништво, предузетник, пословна идеја, израда бизнис плана.

Ученице Економско-трговинске школе које су похађале обуку су:

• Марија Јосић и Николета Ђорђевић - I k

• Ана Пејић и Јелена Симић - I фа